Saturday, November 12, 2011

MICHAEL EESTIS: 6. päev - Kohtla kaevandusmuuseum, Ontika pankrannik, Toila, Rakvere

Ma parem ei hakka üldse midagi ütlemagi selle kohta, et millal ma viimati postitasin ja miks kõik nii pikalt on veninud jne. Lihtsalt kool on ülipingeline, nädalavahetustel lõbutsen ja puhkan, muidu olen niisama laisk ja paar reisi on ka vahepeal olnud. Sai kirjutatud Michaeli 5ndast päevast, jätkan 6ndaga.

Hommikul oli päääris raske olla, sest eelmisel ööl sai kell 6 hommikul magama mindud ja juba kell 9 pidime ärkama. Päeva aga raisku ei lasknud. Läksime Eesti peale trippima. Kuigi absoluutselt igal hetkel, kui autosse sai mindud, magasime. Üleüldse oli terve päev kohutavalt loid olla. :D Esimene peatuspaik oli Kohtla kaevandusmuuseumis. Okei, see oli kõige selline igavam osa sellest päevast, võibolla ka sellepärast et me olime surmväsinud. Ma isiklikult olin seal varem käinud. Michaelile see samuti peale ei läinud, juba sellepärast et ta midagi aru ei saanud, mida see giid rääkis. Giid rääkis eesti ja vene keelt. Samas nalja meil sai, seega sai ise huvitavaks tehtud, lollitasime kuskil grupi lõpus. :D

Järgnevalt sõitsime mööda Ontika pankrannikut Valaste juga vaatama, kuigi kahjuks päris ligi sellele ei pääsenudki, trellid olid treppide ette pandud vaateplatvormi kokkuvarisemise ohu tõttu. Edasi sõitsime Toilasse. Võtsime veidike aja maha, käisime meres ujumas, lebotasime, kõndisime Oru pargis. Oru park Michaelile meeldis, kuna ta ise on üks suur looduslaps, kui nii öelda. Sai parajal hulgal looduspilte tehtud.

Algul oli meil plaan Narva sõita, aga otsustasime viimasel hetkel Rakvere kasuks. Terve päev oli muidu päikesepaisteline ilm olnud, aga kui Rakvere kindluse juurde jõudsime, nägime, et suured vihmapilved hakkasid tekkima. Oligi nii, et see kindlus sai põhimõtteliselt jooksujalu läbi käidud. Lõpus hakkaski rämedat padukat alla tulema ja meil oli raskusi autosse tagasi saamisega. Üks töötaja pakkus mu isale välja, et aitab ta vihmavarju all autoni viia, et siis isa saaks kindluse üleval olevasse parklasse sõita, et meil (mul, emal, Michaelil ja õepojal) oleks kergem autoni joosta. Plaan töötas igatahes. :D Oma tripi lõpetasime kohalikus söögikohas. Kuna Michaelil lõppesid tol päeval rohtude võtmised, sai ta lõpuks ka alkoholi pruukida. :D Niisiis juba rannas proovis ta A. Le Coq'i ja söögikohas tellisime talle kahte sorti Vana Tallinnat. Näoilmed olid head. Ta ütles, et Vana Tallinn on parim alkohoolne jook, mida ta üldse kunagi proovinud on! Eriti see kreemjas variant, teine oli veidike liiga kange, ses suhtes et Michael pidi vett peale kaanima. :D Kohe samal õhtul ostis Michael omale poest vapsjee 3 pudelit Vana Tallinnat. :D






Michael kirjutas terve oma Eestis viibimise aja jooksul telefoni üles eestikeelsete sõnade tähendusi (oma kuulmise järgi).












Äärmiselt tüüpiline :D

Libastus :D





Ühe jalaga põõsas lilli pildistamas :D


Süda :)














Siis kui vihma sadas ja varju otsisime :D

Vana Tallinnat proovimas ;)

 Michaeli pisike kogu :D Kaks vasakpoolset on siiski Leedust.

3 comments:

 1. Mina vee tu on parim :D
  But.. tore, et siiski lõpetad oma blogi. :)

  ReplyDelete
 2. tore et uusi sissekandeid tuleb :D loodan, et kunagi oma florida tripist ka kirjutad.

  ReplyDelete
 3. :) Kindlasti kirjutan Floridast ka... kunagi :D Ei hakka lubama, et millal.

  ReplyDelete