Sunday, January 22, 2012

MICHAEL EESTIS: 11. päev - Tallinn

Michaeli aeg Eestis hakkas otsakorrale saama ja lõpuks ometi sõitsime Tallinnasse. Algul olime veidike mu sugulaste pool, jõime klaasikese veini. Tädimees viis meid kiirele Kadrioru piirkonna tuurile. Jalutusime pargis ringi, nägime ära Kadrioru lossi ja residentsi. Sõitsime autoga mööda mereäärset teed. Tšekkisime ka lauluväljaku kärmelt üle. Seejärel hüppasime poest läbi, et süüa osta. Suundusime tagasi sugulaste korterisse. Sõime rõdu peal võileibu ja saiakesi. Ilm oli super. Kui kõhud täis söödud, liikusime Vanalinna koos mu tädi ja ta mehega, kes rääkisid Michaelile Eesti ajaloost pikalt ja laialt. Endalgi oli tõeliselt hea kõike taasnäha, polnud lausa hea mitu aastat käinud. :D

Kui Vanalinn enam-vähem läbi käidud, viisid sugulased meid Solarise katusekohvikusse Komeet, kus olid ees juba ka teised tuttavad. Jõime veini, nautisime head toitu, kohvitasime ja lihtsalt olime, võtsime aja maha. Loomulikult ei saa ka mainimata jätta seda vaadet ja ilm oli lihtsalt perfektne, ei liiga palav ega ka mitte jahe, lisaks päike, mis sillerdas kõrgel taevas. Ausalt ma võikski rääkima jääda, kui mõnus see kõik oli!

Pärast seda äärmiselt lõõgastavat ja hubast olemist katusekohvikus viisid minu ja Michaeli teed poodi veini, sepiku, kummikommide ja šokolaadi järele. :D Läksime kahekesi tagasi Vanalinna. Ronisime ühele müürile ja lihtsalt istusimegi sinna maha. Nautisime oma niiöelda Jumala toidulauda (vein ja leib ju), rääkisime pikalt juttu, kuulasime muusikat ja nägime, kuidas järjest pimedamaks läks ja tuled ümberringi põlema süttisid. Tagasiteel hakkas nalja saama. Kõndisime ja kõndisime ja no ei leidnud teed välja, nagu labürint, jõudsime koguaeg samasse kohta tagasi. :D Ma ei jõudnud enam oma jalanõudega ka kõndida, niisiis kõndisin paljajalu vahepeal. :D Õnneks oli tädimees mulle ennist andnud mingisuguse kaardi, mille abiga lõpuks välja saime, kuigi tollega oli ka tükk tegemist, Michael selline nutikas ja jagas seda biiti paremini kui mina. :D Kui lõppude lõpuks Vanalinnast välja saime, sattusime (sõna otseses mõttes) Vabaduse väljakule. See võib eriti tallinlasele veidi naljakas tunduda, aga ausalt ma ei tunne Tallinnat just kõige paremini. :D Pidime veel 20 minutit kõndima, et korterisse saada. See teekond oli paras loivamine, üleväsimus oli peal ja suust tuli lolli teksti. :D Ning siis ootas juba voodi.
Süda :)


6 comments:

 1. Ei ole küll meie, lugejate asi, aga kas teil Michaeliga midagi enamat ka oli, kui imeline sõprus ?(: Te tundute koos niiii armsad (:

  ReplyDelete
  Replies
  1. Seda on päris paljud küsinud, ka mu oma lähedased. :D Vastus on ikka sama: ei, ei olnud kunagi mitte midagi enamat. Ja nii oligi/ongi kõige parem. Võibolla talle ei meeldigi tüdrukud... ;)

   Delete
 2. TAHAN FLORIDA POSTITUST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ReplyDelete
 3. Võib-olla talle ei meeldigi tüdrukud? Ouuu what.. räägi lähemalt :D

  ReplyDelete
 4. Erle ju kunagi kirjutas mingi teema geidest :D
  vb siis sellepärast ei meeldigi vb tüdrukud ;)

  ReplyDelete