Thursday, March 1, 2012

SEATTLE, 4. päev

SEATTLE, 1. päev
SEATTLE, 2. päev
SEATTLE, 3. päev (Olympia)

---

Munadepühade hommikul avastasime, et meil oli easter bunny (aka hostema) käinud ning lauale šokolaadi, iTunes kinkekaarte, märkmikke ja muud nänni jätnud. :)

See oli meie teine päev Seattle'ga tutvust teha. Kella 10-11 ajal läksime kohalikku hotelli ligidal olevasse söögikohta hommikust sööma. Sai üks korralik söömaaeg peetud. Kõndisime terve päev ringi. Kõndisime mööda sadama äärt. Pugeti väin. Mäed. Mis saaks olla parem ühe suurlinna puhul? Ilm oli ka super tol päeval: soe ja päikesepaisteline. Kusjuures Seattle pidi olema USA üks vihmasemaid linnasid üldse, kuid meil vedas küll kõigi päevadega. Alustuseks käisime läbi Olympic Sculpture Park'i, mis asubki kohe sadama ääres ja mis kujutab endast põhimõtteliselt sellist avalikku välist skulptuuride muuseumi.  Nägime loomulikult ka Space Needle'it, mis on Seattle'i tuntuim vaatamisväärsus. Kuna järjekord oli äärmiselt pikk, siis ei hakanud me ootama ja selle otsa ronima. Selle asemel külastasime EMP (Experience Music Project) muuseumi. See oli ilmatuma suur muusikaga seonduv muuseum, kus on igasugu galeriisid, instrumente ja sai ise eksperimenteerida erinevates heliruumides mitmesuguseid muusikainstrumente, lauluhäält ja settinguid kruttida, lisaks kõigele sellele korraldatakse kontserte jms. Kuna me olime lõpuks kõndimisest surmväsinud ja tüdinenud, otsustasime kinno filmi "Arthur" vaatama minna. Seejärel õhtusöök restoranis ja tagasi peatuspaika.

Õhtul enne magamaminekut läksime mina ja Colin kortermaja avalikule rõdule. Kedagi teist seal polnud. Vaatasime tänaval liikuvaid inimesi ja ajasime juttu. Colin aka hull ronis üle võre ja turnis seal.

Magada tol ööl palju ei saanudki. Pidime juba veerand 5 hommikul ärkama, et lennuki peale minna. Me kõik lendasime koos kuni Denverini. Mina, Adria ja hostisa lendasime Cedar Rapidsisse tagasi. Colin ja hostema tulid alles paar päeva hiljem koju. Nad läksid veel ühte Colorados asuvat kolledžit külastama.


Staff, mis easter bunny tõi :)

Üks korralik hommikusöök.


Hästi :D

Selline näeb välja Olympic Sculpture Park. (Pildi võtsin Googlest.)Hüppepildid siin ja seal nagu alati :D


Ahoi, me seal kolmekesi peesitame.Musumops :)

Space Needle paistab seal taga.EMP muuseumis paikneb maailma suurim LED-ekraan (pildil vasakul).

Lihavõttepühade puhul "jänkud" peo järjekorras.

Õhtusöök

 Hull.

10 comments:

 1. nii hea, et jälle postitasid :)
  ma kommenteerisin siin ka: http://erleusas.blogspot.com/2011/04/video-one-afternoon-with-erle-and.html tahaks ikka seda videot näha :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma kusjuures tookord kirjutasin Michaelile, et ta selle video avalikuks teeks, aga ju siis unustas ära või miskit. Pean uuesti mainima. ;)

   Delete
 2. Nii tore, et blogi lõpuni teed siiski. :)
  + lihtsalt pean mainima, et vaatasin su vanu postitusi ning täna aasta aega tagasi (03.03) oli sul WPA!!:D
  Ning seda pean ka ütlema, et sinu blogi on siiski läbi aegade parim. Tõsiselt. :) Ja aitäh sulle selle eest!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ise ka samamoodi jäänud vanu postitusi vaatama... Nüüd nii hea meel, et ikka nii palju kirja jõudsin panna. Aitäh sulle hoopis! :)

   Delete
 3. Minu küsimus ei puutu küll üldse Seattle'isse, aga küsin ikkagi... Sa oled juba 10.klassist alates omaette teises linnas elanud. Kas sul tuleb koduigatsus ka peale või oli alguses seda rohkem? Kui tihedalt oma päriskodus käid? Kuidas koduigatsusega võidelda? Häbi tunnistada, aga olen ise ülikoolis ja koduigatsusest tahan nädala sees lõhki minna, mis sest, et iga nv kodus käin...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ei, koduigatsus pole mind kunagi vaevanud. Ma olen alati väga iseseisev olnud, olengi juba selline, et naudin üksindust ja privaatsust täiel rinnal. 10. klassis käisin pmst iga nv kodus, nüüd 11. klassis vähem, kuna naudin 18. eluaasta rõõme. :D Ses suhtes, et Tartus on rohkem midagi teha ja kuhugi minna. Ju siis oleneb ikka palju inimesest endast. Kas sa siis sõprade ja tuttavatega väljas ei käi? Kui on tegevust, ei ole aega ka koduigatsuse peale mõelda. ;)

   Delete
 4. Mis hinded Sul enne vahetusaastale minekut olid?
  Nagu, et mis Su keskmine hinne 10ndas klassis oli? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hmm, ma keskmist hinnet isegi ei oska öelda, ei ole arvutanud, aga kui sa plaanid minna vahetusaastale ja muretsed liigselt oma hinnete pärast, siis ma arvan, et no problemo :D Mul oli ka üks probleem vn, mõtlesin, et see võib takistuseks saada, aga seda isegi ei mainitud.

   Delete
 5. Tere kallis kaas YFU-lane, olen Cathery Taro, Tallinna Ühisgümnaasiumi 11. klassist ning olen hetkel koostamas uurimistööd õpilasvahetuse sponsorluse kohta. Loodan väga, et leiate oma tihedas graafikus 10-15 minutit, et allpool esitatud küsimustele mõttega vastata. Tänan teid põhjalike vastuste eest!

  Link:
  http://freeonlinesurveys.com/s.asp?sid=71cxtksnqxsoxur11055

  ReplyDelete