Saturday, June 23, 2012

Kennedy exchange students

Kooliaasta lõpus sai taaskord tehtud kiire fotoshuut enda kooli vahetusõpilastega kooli ajalehe artikli jaoks. Kokku oli meid seitse: mina, Thanh, Benjamin, Pietro, Sho, Lumiao, Takako. Pildilt puudub Takako, kes pidi varem tagasi koju Jaapanisse minema.8 comments:

 1. Kui küsida tohib,palju sul see reis kokku maksma läks? :)

  ReplyDelete
 2. Kõik kokku umbes? Kas oli väga kulukas? Kas hinnad on Ameerikas ikka odavamad või kallimad, kui Eestis?: )

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mingit summat ma ei oska küll öelda, ei pidanud mingit arvestust. Mõni kuu läks rohkem, mõni kuu vähem. See on tegelikult nii individuaalne asi, oleneb palju kulutad shoppamisele, väljas käimisele jne. Ameerikas on riided, elektroonika jne märgatavalt odavamad, v.a. toit. Samas oleneb ka asukohast, suurlinnades on elu mõistagi kallim, seega ka kaup kallim. Erinevates osariikides on tax erinev. Kui meil Eestis on käibemaks sisse arvestatud, siis seal mitte, nii et ära ehmata, kui maksma lähed ja summa suurem on. Mulle igatahes seesugune süsteem ei istunud. Aga kui on allahindlused, siis on ikka allahindlused, mitte nagu siin Eestis.

   Delete
 3. Kas Michael tuleb sel suvel ka Eestisse? :) Muidu super blogi on! Lugesin otsast lõpuni läbi.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Selline lugu, et siiski ei tule :(

   Algul oli meie vestlus selline:
   "Erle!!!! So It's beginning to get to be the time when I am going to start looking at flights to come see you in beautiful Estonia and I wanted to know what are some good possible dates for me to visit!! early/ late july??? early August??? let me know! I cannot wait to see you!!!!!"

   Aga kuna ma sel suvel palju tööl, rääkisin graafikust, pidin uurima jne, siis:
   "no :'( I thought since you said you would be working a lot that it wouldn't work. Could you meet up with us for a weekend somewhere when we're in europe? ryanair has erally cheap flights! come to paris!!! or spain! or Italy!!"

   Ta leidis odavad lennud ja kuna piletid müüdi ruttu välja, siis pidi ta kiirelt otsustama. Nüüd läheb ta koos ühe sõbrannaga Euroopa tuurile (Dublin, Pariis, London, Veneetsia, Barcelona, Ibiza, Sitsiilia). Selle tuuri sees oleks siis Eesti ka olnud.

   Eks tal hea öelda, et tule, saame Pariisis või kuskil Hispaanias/Itaalias kokku. :D

   Delete
 4. Väga imelik küsimus , aga : mismoodi seal USA koolides need inimesed vetsus jõuavad käia ? Kui vahetund vaid 5 min ja selle aja sees pm. liigud ühest klassist teise :D Just wondering .

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nii kummaline kui see ka ei tundu, siis sai lõpuks mõnikord selle 5 minuti jooksul enda kapist õpikud võetud, inimestega kiirelt juttu puhutud ja veel isegi vetsus käidud. :D Algul tundus võimatu, juba seepärast, et minu jaoks oli see koolimaja esmapilgul mingisugune labürint ja esimesel nädalal kuluski terve aeg ühest klassist teise liikumisele, aga kiirelt harjus ära. ;) Siiski üldine vastus su küsimusele: käidi tihti tunni ajast.

   Delete